قوانین و مقررات

به دلیل محدودیت‌های کرونایی و با توجه به قوانین تازه شرکت پست جمهوری اسلامی ایران جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی ممکن است زمان رسیدن کالا به مقصد و تحویل آن به خریدار بیش از زمان معمول به طول بی‌انجامد. این مورد شامل تمامی فروشگاه‌های اینترنتی که با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران همکاری می‌کنند می‌شود و تنها متوجه این فروشگاه نمی‌باشد. از صبر و شکیبایی‌ شما مشتری گرامی تا رسیدن مرسوله به دست شما سپاسگذاریم.


  • کلیه سفارشاتی که ثبت و نهایی می‌شوند در روز کاری بعدی جهت ارسال به مقصد، تحویل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران خواهند شد. بازه زمانی تحویل سفارشات بسته به فاصله شهر اهواز تا مقصد، بین دو تا هفت روز کاری (در شرایط عادی) خواهد بود. کلیه سفارشات با سرویس پیشتاز ارسال و تا رسیدن به مقصد مطابق با آیین‌نامه شرکت پست جمهوری اسلامی ایران بیمه خواهند شد.


  • هزینه ارسال سفارشات خارج از ابعاد یا وزن استاندارد که امکان ارسال آن ها از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد (مانند صندلی‌های گیمینگ، رایانه‌های یکپارچه، نمایشگرها و بدنه کیس‌ها) به عهده خریدار می‌باشد که به انتهای فاکتور اضافه می‌گردد.


  • سفارشات مشتریانی که در کلان شهر اهواز ساکن هستند، در صورتی که تا ساعت 18 ثبت و نهایی شوند و مشمول خدمات ویژه و پس از فروش رینوکالا نباشند در همان روز تحویل می‌گردد.


  • خریدار موظف است آدرس دقیق محل دریافت مرسوله را هنگام ثبت سفارش وارد نماید. بخصوص نام مجتمع (در صورت وجود)، شماره زنگ و پلاک منزل. تبعات و هزینه‌های ناشی از وارد نمودن آدرس اشتباه به عهده ایشان می‌باشد.


  • عودت وجه به خریدار تنها با ارایه عکس کارت ملی و حساب بانکی مربوط به سفارش دهنده یا پرداخت کننده وجه امکان پذیر می باشد.


  • در صورت مشاهده هر گونه مغایرت فیزیکی و مشخصات فنی، مشتری موظف است ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از تحویل گرفتن سفارش، از ساعت 9:00 الی 18 موارد مغایرت را از طریق راه‌های ارتباطی موجود به رینوکالا اطلاع دهد.در صورتی که این مغایرت از روی جعبه (رنگ، مشخصات فنی) قابل تشخیص باشد، کالا نباید از حالت پلمپ خارج گردد و به همان صورت آکبند باشد.


  • رینوکالا اصلی بودن کالاهای ارائه شده را ضمانت می‌نماید. در صورتی که کالا اصل نباشد با کلمه «غیر اصلی» در نام کالا مشخص می‌شود. بدیهی‌ست مقوله گارانتی متفاوت از ضمانت اصالت می‌باشد.


  • بر خلاف باور عمومی موجود که گفته می‌شود گارانتی محصول از تاریخ خرید و صدور فاکتور آغاز می‌شود باید گفت که محصولات دیجیتال، دارای مدت زمان شروع و پایان گارانتی مشخصی هستند که شرکت گارانتی کننده روی کارت گارانتی یا برچسب گارانتی همراه محصول قید کرده است. شما مشتری عزیز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی سایت با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و از مدت زمان باقیمانده گارانتی محصولی که قصد خریداری آن را دارید مطلع شوید. لازم به ذکر است که کارت گارانتی تعداد کمی از محصولات یا درون خود جعبه محصول هستتد (مانند برخی محصولات شرکت MSI) یا اطلاع از زمان باقی‌مانده گارانتی آن‌ها از طریق شماره سریال پشت خود محصول و وارد کردن آن در وبسایت شرکت گارانتی کننده (مانند محصولات لاجیتک با گارانتی اسپیرو) امکان‌پذیر است و از آنجایی که کلیه محصولات عرضه شده در فروشگاه ما آکبند و دارای برچسب پلمپ هستند، امکان دسترسی ما به محصول یا کارت گارانتی، جهت اعلام باقی‌مانده اعتبار آن وجود ندارد.


ضمانت بازگشت هفت روزه رینوکالا

شرایط ضمانت بررسی و بازگشت محصولات رینوکالا (به استثناء تلفن‌های همراه و تبلت‌های هوشمند)

فروشگاه اینترنتی رینوکالا دارای هفت روز ضمانت بازگشت، برای محصولات دارای گارانتی و سه روز ضمانت بازگشت، برای محصولات فاقد گارانتی (که صفحه مشخصات محصول با عبارت گارانتی: اصالت محصول و سلامت فیزیکی قید شده است) می‌باشد؛ استفاده از این ضمانت تحت شرایط خاصی صورت می‌گیرد که به تفصیل در زیر آماده است:

‍‍‍1- استفاده از این ضمانت فقط در صورتی امکان پذیر است که بسته دریافتی از مأمور پست یا پیک را صحیح و سالم دریافت کرده باشید. لذا در صورت امکان، قبل از تحویل گرفتن مرسوله، بسته بندی و کارتن محصول را از لحاظ ظاهری بررسی نمایید و در صورت وجود ایراد در بسته بندی (پارگی، باز بودن بسته، له شدگی) از تحویل گرفتن آن خودداری نمایید.

2- در صورتی که امکان بررسی صحت و سلامت بسته بندی در هنگام تحویل وجود ندارد، کاربر موظف است در هنگام جعبه گشایی (بسته بندی و کارتن خود محصول) مستندات تصویری لازم (فیلم و عکس) را تهیه نماید تا اگر سفارش در هنگام حمل و نقل دچار مشکل شده باشد قابل اثبات باشد. در صورت عدم تهیه مستندات تصویری و وجود ایراد فیزیکی مانند ضربه خوردگی، شکستگی، خط و خش یا هر گونه ایراد فیزیکی دیگر پس از جعبه گشایی، امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالا از بین خواهد رفت و مسئولیتی در این خصوص متوجه رینوکالا نمی‌باشد.

3- ضمانت بازگشت محصول در واقع ضمانت بررسی و تست سلامت محصول است؛ یعنی شما مشتری عزیز این امکان رو دارید که سفارش دریافتی خودتون رو در مهلت تعیین شده توسط رینوکالا تست کرده و از سلامت محصول و عدم وجود ایراد فنی یا سخت افزاری اطمینان حاصل کنید.

4- این فروشگاه بازگشت سلیقه‌‌ای در صورت عدم رضایت مشتری را در سیستم کاری خود ندارد و سفارشات تنها در صورت وجود مغایرت و ایراد فنی قابل بازگردانی می‌باشند. امروزه با گسترش اینترنت و وجود وبسایت‌های ایرانی و خارجی متنوع که محصولات حوزه فناوری دیجیتال را مورد بررسی کمی و کیفی قرار می‌دهند، انتظار می‌رود شما مشتری عزیز، بررسی و تحقیقات خود را به طور کامل در مورد محصولی که قصد خرید آن را دارید به عمل آورید تا از به وجود آمدن چنین موردی اجتناب گردد.

5- تا پنج پیکسل سوخته مشمول ضمانت بازگشت کالا نمی‌شود؛ در موارد بسیار نادری (یک در هزار محصول) ممکن است نمایشگر دچار پیکسل سوختی گردد؛ این مورد امری اجتناب ناپذیر بوده و به عنوان «نقص مجاز تولید» تلیقی می‌شود و تا پنج عدد برای شرکت گارانتی و خود سازنده قابل قبول نمی‌باشد.

6- استفاده نادرست از کالا (نصب و راه اندازی، تنظیمات، نگهداری و استفاده غیر متداول و متفاوت با توصیه سازنده کالا که در دفترچه راهنمای کالا، قید شده است) مشمول ضمانت بازگشت نمی‌شود.

7- محصول خریداری شده درون کارتن و جعبه اصلی که خریداری شده و بدون هیچ گونه آسیب دیدگی یا درج توضیحاتی روی آن به همراه فاکتور و کارت گارانتی (در صورت وجود) باید برای رینوکالا ارسال شود.

8- مورد یا اشکال مشاهده شده بر روی کاغذ به صورت شفاف و خوانا درج و همراه با امضا در کارتن کالا ارسال گردد.

9- هزینه ارسال سفارش به عهده شما خریدار محترم می‌باشد؛ چنانچه کارشناسان مراکز گارانتی یا کارشناسان رینوکالا تشخیص دهند که ایراد از ابتدا در محصول وجود داشته و ناشی از استفاده نادرست کاربر نمی‌باشد هزینه ارسال شما مشتری محترم به شما عودت داده شده خواهد شد.

10- مشتری از خرید منصرف شده باشد. در این حالت تا زمانی که بسته ارسالی از فروشگاه خارج نشده یا کالا به دست مشتری نرسیده باشد، یعنی مشتری کالا را از پست تحویل نگرفته باشد، می‌تواند کالا را مرجوع کند. بدیهی است هزینه ارسال به عهده خریدار می باشد.

شرایط ضمانت بررسی و بازگشت رینوکالا برای تلفن‌های همراه و تبلت‌های هوشمند

تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها فقط در صورتی مشمول ضمانت بازگشت (فقط در صورت وجود ایراد و اشکال فنی) می‌شوند که سیم کارت نخورده و ثبت مالکیت یا رجیستر نشده باشند. خواهشمند است قبل از گذاشتن سیم‌ کارت و ثبت مالکیت یا رجیستر، ابتدا تمام و کمال کالا را بررسی کرده و سپس در خصوص موارد ذکر شده اقدام نمایید.

1- فروشگاه اینترنتی رینوکالا دارای هفت روز ضمانت بازگشت، برای تلفن‌های همراه و تبلت‌های هوشمند دارای گارانتی و سه روز ضمانت بازگشت، برای تلفن‌های همراه و تبلت‌های هوشمند فاقد گارانتی (که صفحه مشخصات محصول با عبارت گارانتی: اصالت محصول و سلامت فیزیکی قید شده است) می‌باشد.

2- استفاده از این ضمانت فقط در صورتی امکان پذیر است که بسته دریافتی از مأمور پست یا پیک را صحیح و سالم دریافت کرده باشید. لذا در صورت امکان، قبل از تحویل گرفتن مرسوله، بسته بندی و کارتن محصول را از لحاظ ظاهری بررسی نمایید و در صورت وجود ایراد در بسته بندی (پارگی، باز بودن بسته، له شدگی) از تحویل گرفتن آن خودداری نمایید.

3- در صورتی که امکان بررسی صحت و سلامت بسته بندی در هنگام تحویل وجود ندارد، کاربر موظف است در هنگام جعبه گشایی (بسته بندی و کارتن خود محصول) مستندات تصویری لازم (فیلم و عکس) را تهیه نماید تا اگر سفارش در هنگام حمل و نقل دچار مشکل شده باشد قابل اثبات باشد. در صورت عدم تهیه مستندات تصویری و وجود ایراد فیزیکی مانند ضربه خوردگی، شکستگی، خط و خش یا هر گونه ایراد فیزیکی دیگر پس از جعبه گشایی، امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالا از بین خواهد رفت و مسئولیتی در این خصوص متوجه رینوکالا نمی‌باشد.

4- این فروشگاه بازگشت سلیقه‌‌ای در صورت عدم رضایت مشتری را در سیستم کاری خود ندارد و سفارشات تنها در صورت وجود مغایرت و ایراد فنی قابل بازگردانی می‌باشند. امروزه با گسترش اینترنت و وجود وبسایت‌های ایرانی و خارجی متنوع که محصولات حوزه فناوری دیجیتال را مورد بررسی کمی و کیفی قرار می‌دهند، انتظار می‌رود شما مشتری عزیز، بررسی و تحقیقات خود را به طور کامل در مورد محصولی که قصد خرید آن را دارید به عمل آورید تا از به وجود آمدن چنین موردی اجتناب گردد.

5- استفاده نادرست از کالا (تنظیمات، نگهداری و استفاده غیر متداول و متفاوت با توصیه سازنده کالا که در دفترچه راهنمای کالا، قید شده است) مشمول ضمانت بازگشت نمی‌شود.

6- محصول خریداری شده درون کارتن و جعبه اصلی که خریداری شده و بدون هیچ گونه آسیب دیدگی یا درج توضیحاتی روی آن به همراه فاکتور و کارت گارانتی (در صورت وجود) باید برای رینوکالا ارسال شود.

7- مورد یا اشکال مشاهده شده بر روی کاغذ به صورت شفاف و خوانا درج و همراه با امضا در کارتن کالا ارسال گردد.

8- هزینه ارسال سفارش به عهده شما خریدار محترم می‌باشد؛ چنانچه کارشناسان مراکز گارانتی یا کارشناسان رینوکالا تشخیص دهند که ایراد از ابتدا در محصول وجود داشته و ناشی از استفاده نادرست کاربر نمی‌باشد هزینه ارسال شما مشتری محترم به شما عودت داده شده خواهد شد.

9- مشتری از خرید منصرف شده باشد. در این حالت تا زمانی که بسته ارسالی از فروشگاه خارج نشده یا کالا به دست مشتری نرسیده باشد، یعنی مشتری کالا را از پست تحویل نگرفته باشد، می‌تواند کالا را مرجوع کند. بدیهی است هزینه ارسال به عهده خریدار می باشد.

روال بررسی و تایید ایراد فنی محصول مرجوع شده

پس از هماهنگی شما با بخش پشتیبانی سایت و گرفتن تأییدیه جهت مرجوع کردن سفارش خود، سفارش را برای ما ارسال خواهید کرد. به محض تحویل گرفتن سفارش توسط ما، در صورتی که محصول شما دارای گارانتی باشد به مرکز گارانتی مربوطه، جهت بررسی و تایید ایراد و اشکال فنی و سخت افزاری ارجاع داده خواهد شد. پس از ارسال جوابیه شرکت گارانتی کننده برای رینوکالا (که معمولاً بین دو تا هفت روز کاری به طول می‌انجامد) دو حالت وجود دارد:

1- محصول شما بدون ابطال گارانتی رفع ایراد شده: در این شرایط محصول پس از بررسی مجدد توسط کارشناسان فنی رینوکالا و اطمینان حاصل کردن از ایراد و اشکال رفع شده، برای شما ارسال خواهد شد.

2- محصول شما دارای ایراد و اشکالی می‌باشد که امکان رفع آن وجود ندارد و این ایراد و اشکال از ابتدا در محصول وجود داشته و ناشی از استفاده نادرست کاربر نمی‌باشد: در این شرایط، در صورت تمایل شما مشتری عزیز، محصول با محصول دیگر تعویض یا جایگزین خواهد شد؛ لازم به ذکر است که محصول جایگزین ابتدا توسط کارشناسان رینوکالا بررسی و سپس برای شما ارسال خواهد شد تا باعث اتلاف وقت و اعمال هزینه اضافی برای شما و رینوکالا نگردد.

در صورت عدم تمایل به تعویض یا جایگزینی، کل مبلغ محصول به همراه هزینه‌ای که جهت ارسال آن تقبل نموده‌اید به شما عودت داده خواهد شد.

--> -->