قوانین و مقررات

به دلیل محدودیت‌های کرونایی و با توجه به قوانین تازه شرکت پست جمهوری اسلامی ایران جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی ممکن است زمان رسیدن کالا به مقصد و تحویل آن به خریدار بیش از زمان معمول به طول بی‌انجامد. این مورد شامل تمامی فروشگاه‌های اینترنتی که با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران همکاری می‌کنند می‌شود و تنها متوجه این فروشگاه نمی‌باشد. از صبر و شکیبایی‌ شما مشتری گرامی تا رسیدن مرسوله به دست شما سپاسگذاریم.

 • با توجه به احتساب تاریخ گارانتی کالاهای الکترونیکی خارجی از تاریخ تولیدشان و زمانبر بودن پروسه ترخیص کالا، ممکن است در زمان خرید کالا، مدت زمان کوتاهی از تاریخ گارانتی گذشته باشد.لذا در صورت تمایل می‌توانید قبل از خرید، از طریق پشتیبانی آنلاین (در ساعات اداری) یا فرم تماس با ما استعلام لازم را اخذ و سپس در خصوص خرید تصمیم گیری نمایید؛ همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.


 • خریدار می‌بایست آدرس دقیق محل دریافت مرسوله را هنگام ثبت سفارش وارد نماید. تبعات و هزینه‌های ناشی از آدرس اشتباه به عهده ایشان می‌باشد.


 • در صورت بروز حوادث غیرمترقبه نظیر جنگ، سیل، زلزله، آتش سوزی و... و وقوع هر حادثه‌ای که ممانعت از وقوع آن در اختیار رینوکالا نباشد، و موجبات تأخیر، عدم تحویل یا ایجاد خسارت به مرسوله را فراهم آورد، مسئولیتی از این حیث به عهده رینوکالا نخواهد بود.


 • تمامی مرسولات پستی تا رسیدن به مقصد و تحویل مرسوله به مشتری، تحت پوشش بیمه شرکت پست جمهوری اسلامی ایران می‌باشند و در صورت بروز حوادث غیر مترقبه نظیر مفقودی مرسوله و... مطابق با قوانین و مقررات شرکت پست جمهوری اسلامی ایران غرامت پرداخت می‌گردد.


 • ممکن است در زمان ثبت سفارش، چند نفر به صورت همزمان یک کالا را سفارش‌گذاری کنند که موجودی کافی نداشته باشد.در این حالت اولویت با اولین شخص پرداخت کننده است. بدیهی است که وجه پرداخت شده نفرات دیگر به ایشان عودت داده خواهد شد و مجموعه رینوکالا هیچ گونه مسئولیتی در تامین کالای فوق ندارد.


 • با توجه به سیاست مجموعه رینوکالا، در راستای توزیع کالا به صورت مستقیم برای مصرف کننده، محدودیت سفارش‌گذاری یک کالا به تعداد برای برخی از کالاها وجود دارد. بدیهی است مجموعه رینوکالا می‌تواند کالای جایگزین را پیشنهاد یا وجه پرداخت شده مشتری را به ایشان عودت نماید.


 • عودت وجه به خریدار تنها با ارایه عکس کارت ملی و حساب بانکی مربوط به سفارش دهنده یا پرداخت کننده وجه امکان پذیر می باشد.


 • در صورت مشاهده هر گونه مغایرت فیزیکی و مشخصات فنی، مشتری بایستی ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از تحویل کالا از ساعت ۹:۳۰ الی 17 به پشتیبانی آنلاین رینوکالا اطلاع دهد.در صورتی که این مغایرت از روی جعبه (رنگ، مشخصات فنی) قابل تشخیص باشد، کالا باید بدون استفاده و پلمپ باشد.


 • در صورت استفاده از خدمات (تست، نصب و راه‌اندازی) برای کالاهایی مانند لپ‌تاپ‌ها و All in One که می‌بایست کالای مربوطه از حالت پلمپ خارج گردد، به هیچ عنوان نباید از کالا استفاده شود و به همان صورتی که تحویل گرفته شده به مجموعه رینوکالا برگشت داده شود. رینوکالا مستندات تصویری لازم از دستگاه‌های غیر پلمپ را تهیه کرده و قبل از ارسال کالا، از طریق شبکه‌های اجتماعی یا ایمیل آنها را برای خریدار ارسال می‌نماید. لذا موارد استفاده به راحتی قابل تشخیص می‌باشد.


 • رینوکالا اصلی بودن کالاهای ارائه شده را ضمانت می‌نماید. در صورتی که کالا اصل نباشد با کلمه «غیر اصلی» در نام کالا مشخص می‌شود. بدیهی‌ست مقوله گارانتی متفاوت از ضمانت اصالت می‌باشد.


 • صدور فاکتور فقط و فقط به صورت سیستمی و غیرقابل تغییر می‌باشد و پس از پرداخت وجه به صورت آنی برای سفارش مربوطه صادر می‌گردد. لذا در هنگام وارد کردن اطلاعات دقت لازم را به عمل آورید؛ مسئولیت ناشی از عدم درج اطلاعات صحیح به عهده خریدار می‌باشد.


شرایط مرجوع و برگشت کالا

 • چنانچه کالا در مدت زمان ۷ روز پس از تحویل، دچار مشکل شده باشد و این اشکال از طریق استفاده نادرست از کالا (نصب و راه اندازی، تنظیمات، نگهداری و استفاده غیر متداول و متفاوت با توصیه سازنده کالا که در دفترچه راهنمای کالا، قید شده است) رخ نداده باشد، مشتری میتواند کالا را با هماهنگی بخش پشتیبانی رینوکالا و با در نظر گرفتن شرایط زیر مرجوع نماید. در غیر اینصورت از عودت آن خودداری نمایید.

1- کالا بدون هیچ گونه خط و خش، ضرب دیدگی، شکستگی، سوختگی و آسیب فیزیکی باشد.

2- کالا درون کارتن و جعبه اصلی که خریداری شده و بدون هیچ گونه آسیب دیدگی یا درج توضیحاتی روی آن به همراه فاکتور و کارت گارانتی (در صورت وجود) ، برای مجموعه رینوکالا ارسال شود.

3- مورد یا اشکال مشاهده شده بر روی کاغذ به صورت شفاف و خوانا درج و همراه با امضا در کارتن کالا ارسال گردد.

4- هزینه ارسال به عهده خریدار می باشد.

 • مشتری از خرید منصرف شده باشد. در این حالت تا زمانی که بسته ارسالی از فروشگاه خارج نشده یا کالا به دست مشتری نرسیده باشد، یعنی مشتری کالا را از پست تحویل نگرفته باشد، در هر شرایطی می‌تواند کالا را مرجوع کند (چه کالا تست شده و چه تست نشده باشد) بدیهی است هزینه ارسال به عهده خریدار می باشد.


 • چنانچه بسته ارسالی هنگام تحویل به مشتری دارای اشکالات ظاهری نظیر ضربه خوردگی، مخدوش بودن بسته بندی، رطوبت، تو رفتگی و... باشد، مشتری می‌تواند بسته را تحویل نگرفته و با پشتیبانی رینوکالا موضوع را در میان بگذارد. تحویل گرفتن بسته تحت هر شرایطی از پست یا پیک یا ناوگان حمل به منزله قبول کالا و تایید سلامت فیزیکی کالا می باشد.